2 Ocak 2011

ParfumlerKızlar yeni yılla birlikte belki yeni parfüm arayışına girmiş olanlarınız vardır aranızda. Ya da yeni kokular denemek isteyenler.. Ben kendime göre, beğendiğim parfümlerin bir listesini yaptım. Öncelikle biraz şekerli- tatlı parfümleri sevdiğimi belirteyim. Çiçekli olanları da seviyorum daha hafif oluyor. Ama baharatlı kokular hiç bana göre değil. Çok ağır olduğunu düşünüyorum. Ben bir kaç parfüm kullanıyorum aslında. Ama asıl kullandığım senelerdir değiştirmediğim (3 sene oldu sanırım) Britney Spears- Fantasy.

1. Britney Spears- Fantasy EDP:
İsmine bakıp aldanmayın derim gidip bi deneyin. Ben de tesadüfen keşfetmiştim. Muhteşem güzel bir koku. Hatta artık benimle o kadar bütünleşti ki arkadaşlarım bu parfüm=sen diyorlar :) Öyle bir yer etmiş yani :) Ben de set halinde var. Bitmesine yakın yedekliyorum hemen :) Çok tatlı pamuk şeker gibi bir koku :)

Kalp notaları: Beyaz çikolata, yasemin, orkide ve misk


2.Gucci by Gucci Femme EDP: 
Diğer beğendiğim 2 numaralı parfum.. Özellikle Edp olanı ama bence Edt ile kokusu farklı gibi geliyor bana. En başta biraz yoğun ama yarım saat sonra filan çok güzel cilde uyum sağlıyor ve elit bir koku bence. Kalp notaları: Guava ve haiti tiare çiçeği, Temel notaları ise paçuli, misk ve bal oluşturuyor.
Fiyatı diğer parfumlere göre biraz yüksek.
Sevil'de 50ml 165TL / 75ml 209TL3. DKNY / Pure EDP
Donna Karan'ın yeni parfümü. Tester'ını vermişlerdi o sayede keşfettim ve bayıldım! Çok sade bir şişesi var. Kokusu da aynı şekilde bence. Doğal, gösterişsiz bir parfüm. Kokusu da bir o kadar güzel. Vanilya, beyaz amber, frezya, yasemin kokuları hakim. Ancak malesef koku çok kalıcı değil yani gün içinde mutlaka tazelemek gerekiyor. Yine de vazgeçilmez olmaya aday bence :)

Fiyatı 50ml 139 / 100ml 195TL
4. Christian Dior / J'adore:
Dior'un çoğu kişi için klasik haline gelmiş çiçeksi kokular içeren parfümü. Bence kalıcığı iyi.
Bende minik çanta boyu da var :)


J'adore purse spray with refills
   


5. Vera Wang- Princess EDT: 
Vanilyalı ve çiçeksi bir koku. Hafif bir parfüm. Aslında genç kızlar için tasarlanmış. Şişesi de çok tatlı bence :)
6. Versace Pour Femme Signature:
Çiçeksi ve klasikleşmiş bir parfum.
Guava, siyah frenk üzümü, orkide, yasemin, lotus, misk ve kaşmir ağacı kokuları içeriyor. Kalıcılığı orta derece bence.

7. Soul by Curve By Liz Claiborne
Bu da hediye bir parfüm olarak geldi. Strawberry sayesinde keşfedildiğini de söylemeliyim. Kokusuna ve 100ml olmasına karşın fiyatı oldukça uygun.

Üst notalarda bambu, nilüfer, lotus yaprağı ve frezya; alt notalarda ise yasemin, misk ve tütsü kullanılmış. Bunu biraz bolca kullandığımı itiraf edeyim. Hafif, kalıcılığı fazla olmayan bir parfüm. Şişesi sade. Kutusu ise kabartmalı desenli. Yine de ne olursa olsun kokusunu beğeniyorum. Yani fiyatıyla kıyaslandığında beklenen performansın üstünde :)
Sonuç olarak sanırım bir parfum delisiyim :)))

Hiç yorum yok: